Ezt olvasta már?


Döntetlent játszott a Pécs, Győrben nyert a Békéscsaba

Vasárnap kilenc meccset rendeztek meg az NB II 28. fordulójában. A DVTK drámai meccsen maradt alul a Békéscsaba ellen, a Szeged kétgólos hátrányból állt fel, míg a Vasas a Győrt verte. Cikkünkben összeszedtük az edzői értékeléseket.

 

Szentlőrinc-Tiszakécske 1-2

 

Marián Sluka: "Némi szerencse is kellett a Tiszakécske győzelméhez. Amire készültünk, az történt a pályán: szervezett, masszív ellenféllel találtuk magunkat szembe. A félidőben változtattunk a taktikán, ez bevált, megérdemelten egyenlítettünk. De ilyen a futball, a hosszabbításban mi kaptunk gólt."

 

Visinka Ede: "Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, időben vezetést szereztünk. Utána kiegyenlített játék folyt. A második félidőben benyomott bennünket a Szentlőrinc a kapunk elé és sikerült megszerezniük az egyenlítő gólt. Óriási dicséret illeti a fiúkat, hogy a mérkőzés végén még tudtak tempót váltani, szép támadásokat vezettünk, és az egyikből a győztes gólt is megszereztük. Rendkívül fontos győzelem volt és most nagyon boldogok vagyunk!"

 

 

Budaörs-Dorog 3-0

 

Toldi Gábor: "Rendkívül értékes három pontot szereztünk. Ami pedig még ennél is fontosabb, hogy a szerdai fiaskó után sikerült felállnunk a padlóról. Ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk, gratulálok a csapatomnak."

 

Fenyvesi László: "Gyenge teljesítményt nyújtottunk, ezúttal nem láttam azt a hozzáállást a srácokon, amit az előző mérkőzésen, így a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot. A szünetben próbáltunk frissíteni és játékrendszert váltani, de ez nem hozta meg a várt eredményt."

 

Ajka-III. Kerület 1-1

 

Kis Károly: "Igazán nehéz mérkőzést játszottunk mozgékony, technikás ellenfelünkkel szemben. Rengeteg helyzetünk volt, már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de az utolsó öt percben is megvolt rá az esélyünk, hogy megnyerjük a találkozót. A vendégek is győzhettek volna, rengeteg helyzetük volt, kontratámadásaikban benne volt a gól lehetősége."

 

Kemenes Szabolcs: "Négy-néggyel lettem volna elégedett a helyzetek alapján... Az első félidőben két óriási lehetőségünk volt, viszont a végén az ajkaiak dönthették volna el. A mérkőzés egészét tekintve örülök az egy pontnak."

 

Diósgyőr-Békéscsaba 3-4

 

Kondás Elemér: "Őrült mérkőzést játszottunk. Az ellenfelünk első támadásából gólt szerzett, utána mentünk, nyomtunk, de jött egy 11-es , máris 0-2. Majd egy szögletnél elaludtunk, 0-3, innen kellett visszajönni, amit meg is tett a csapat. Nagyon sajnálom, hogy a végén kaptunk még egy gólt. Az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink, de a harmadik gól után átálltunk kétékes játékra, Könyves Norbert kihúzódott balra, a jobb oldalon pedig Jurek Gábor támadott. Rengetegszer megbontottuk az ellenfelet, sokszor ott voltunk a kapujuk előtt, ez hozta meg az áttörést. Azt is el kell ismerni, hogy kockáztattunk, mindössze két középpályással játszottunk, akik közül Molnár Gábor támadott, Lucas játszotta be a középpályát. Ekkor sokkal határozottabban, agresszívabban játszottunk, mert korábban nem mi jöttünk ki győztesen az összecsapásokból, ennek köszönhetően jutott el az ellenfelünk olyan sokszor a kapunkig. A váltás után rengeteg helyzetet alakítottunk ki, ám vagy az ellenfél kapusa védett parádésan, vagy a megpattanó labda centikkel ment mellé, vagy a kipattanót lőttük centikkel mellé. A második félidő alapján meg kellett volna nyerni ezt a találkozót, és meg is érdemelte volna a csapat, hogy megnyerje ezt a találkozót. Rengeteget dolgoztak a játékosok, de megint úgy kezdtük a meccset, ahogy nem szabad."

 

Schindler Szabolcs: "Nehéz megszólalni egy ilyen mérkőzés után. Taktikailag nagyon jól felkészültünk, rengeteg kontrát tudtunk vezetni, amiből gólokat is szereztünk. Sajnos a második félidőben formációt váltottunk, mélyen védekeztünk, amivel felhoztuk a DVTK, akik ebben az időszakban nagyon jól játszottak. A mérkőzés összképét tekintve megérdemelten nyertünk, mert a lehetőségeinket maximálisan kihasználtuk. Persze nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, mert a DVTK is jól játszott. Egy hét alatt hat pontot szereztünk két olyan csapat ellen, akik erősebbek nálunk, ami nagyon fontos a jövőre nézve. Bebizonyítottuk, hogy a csapatban van tartás."

 

Csákvár-Nyíregyháza 2-3

 

Mónos Tamás: "Nem érdemeltünk vereséget, de megint kétgólos hátrányból kellett talpra állnunk. Ez rengeteg energiát emésztett fel, s nem vagyunk olyan jó csapat, hogy ezt elbírjuk."

 

Feczkó Tamás: "Nagyon jól kezdtünk, akár több góllal is vezethettünk volna. A szünet után elfogytunk a tengelyben, így mást kellett játszanunk, ám így is nyertünk."

 

 

Siófok-Pécs 0-0

 

Domján Attila: "Az első félidő küzdelmes volt, „kiölte" egymást a két csapat, nem nagyon alakult ki folyamatos játék. A második félidőben egyértelműen a pécsiek fölé kerekedtünk, újabb kapufát lőttünk, büntetőt is hagytunk ki. Úgy gondolom, megérdemelten nyertünk volna."

 

Vas László: "Ezt a mérkőzést egy roncsderbihez tudnám hasonlítani, tompán, enerváltan, sok technikai hibával játszottunk. A megszerzett egy pont nagyon értékes számunkra, a szívünk és a fejünk a helyén volt. Bízom benne, hogy kipihenik magukat a srácok és jövő héttől jobb teljesítményre leszünk képesek."

 

Kecskemét-Szolnok 0-0

 

Szabó István: "Látszott a Szolnok szándéka, amiért jöttek, azt el is vitték egy pont formájában. Az egész héthez gratulálnom kell így is a csapatomnak, mert látva a többi eredményt is az élbolyban, sok meglepetés született. Végig irányítottunk, sajnos a vártnál kevesebb helyzetet dolgoztunk, igaz, rengeteg pontrúgásunk és beadásunk volt, amiket a Szolnok jól hatástalanított viszont, így óriási fölényünk nem párosult góllal. Figyelembe kell venni, hogy ez volt a harmadik meccsünk a héten, csütörtök óta kevesebb is volt a pihenő, kicsit talán görcsösek is voltunk, hogy megfeleljünk közönségünknek is. Nem dőlünk viszont a kardunkba, mert összességében eredményes hetet zártunk. Jó úton járunk, tíz körrel a vég előtt 51 pontunk van, ami nagyszerű teljesítmény."

 

Romanek János: "A Kecskemét a bajnokság egyik meglepetés csapata, sok gyengéjük nincs. Szervezetten védekeznek, magasak és erősek, előre pedig megvannak a játékosaik, akik gyorsak és dönthetnek a kapu előtt. Őket próbáltuk kikapcsolni, ami valamennyire sikerült is, jobbára a pontrúgásokból veszélyeztettek. Ezeket jobbára hatástalanítottuk, de voltak meleg pillanatok a kapunk előtt. Ha előre bátrabbak vagyunk, akár nagyobb meglepetés is lehetett volna ebből. Pontosan érkeztünk, pontosan is távoztunk szerencsére. Ilyen mentalitással reményeim szerint kiharcoljuk a bennmaradást."

 

Soroksár-Szeged 2-2

 

Lipcsei Péter: "Sajnos több játékosom kiesett a mérkőzés előtt, így eleve kevesen voltunk, szinte az egész védelmet át kellett formálnom. Ennek ellenére az első félidőben parádésan játszott a csapat. Maximálisan elégedett vagyok a játékosaimmal, le a kalappal előttük. Jó csapat ellen játszottunk és szereztünk pontot."

 

Dragan Vukmir: "Az első félidőben jól kezdtünk, de utána nagy hibákat követtünk el, ezeket ki is használták a hazaiak. A másodikban már sokkal jobban futballoztunk, megvoltak a helyzeteink is, az egyenlítés után pedig nyernünk kellett volna."

 

Vasas-Győr 2-0

 

Kuttor Attila: "Jó futballt mutattunk be. Az első félidő elején volt egy-két apróság, amit helyre kellett tenni. Ezután működött a játékunk sok helyzettel, így a mérkőzést megérdemelten nyertük meg, nagyon örülünk neki. Mindkét félidőben komoly nyomást helyeztünk az ellenfélre. Voltak olyan periódusok, amikor a Győr ki tudott jönni a szorításból, így talán még nagyobb értéke van a mai győzelemnek - főleg, hogy az első félidőben több helyzetet is elpuskáztunk."

 

Klausz László: "Kicsit hasonló érzésem van, mint a Diósgyőr elleni mérkőzés után, hiszen ezúttal is kezdődhetett volna úgy a meccs, hogy 1-0-ra vezetünk, akkor egy tizenegyes maradt el, most azonban csak magunkat okolhatjuk, mert egy nagy helyzetünk maradt ki. Nyilván más lett volna, ha az bemegy, de utána nagy fölényben játszott a Vasas, mi pedig szervezetten védekeztünk. Az ezekből való átmeneteknél kellett volna jobban koncentrálnunk. Sajnálom, hogy egy pontrúgásból gólt kaptunk, ha az nincs, akkor talán nagyobb elánnal tudtunk volna a mérkőzés vége felé is játszani. Ettől függetlenül le a kalappal a játékosok előtt, úgy gondolom, hogy mindenki bele tette a maximális munkát, sok fiatallal a csapatban. Azért, ha megnézzük a Vasas cserepadját, még egy hasonlóan erős sort fel tudnának állítani. Természetesen az eredménnyel nem, de a csapattal meg voltam elégedve."







0
0

hírek innen, onnan

Fordulat Belgrádban: lemond az államfő, előrehozott választások jönnek

Aleksandar Vucic bejelentette, hogy néhány héten belül lemond szerb köztársasági elnöki tisztségéről, ugyanakkor nem távozik a...

Hárman tűntek el egy nap alatt a Dunában, egyikük holttestét már megtalálták

Három ember tűnt el a Dunában szombaton, egyikük holttestét Iváncsa térségében már meg is találták. A rendőrség a XI. kerületi...

14 év után lemond a szerb elnök, Aleksandar Vučić

De Orbán nagy szövetségese úgy megy el, hogy marad is.

Megszólalt lecseréléséről az uruguayiak Király Gábora

Tényleg ő nem akart tovább a pályán maradni azután, hogy az ő hibájából lőttek gólt a spanyolok, korábban pedig a Zöld-foki...

Palotás János: Orbán Viktor bukása nem a történet vége

Tény, hogy sokkal szebb és nemesebb feladat újjáépíteni ezt a gyönyörű országot, mint éveken át küzdeni egy aljas bűnbanda...

720 milliót értek az Ötöslottó nyerőszámai - ezek voltak azok

Izzott a levegő az év eddigi legmelegebb napján, de a lottóláz sem maradt el: íme a 26. játékhét nyerőszámai és a nyeremények...

„Kórházba kerültem és senki nem keresett.” Mi az a szerencsétlenség, aminek utólag örülsz?

Az alábbi helyzetekre mondják, hogy egy átokba csomagolt áldás volt.

Nemzetiszín lobogók közt kacsintott ránk Orbán Viktor – fotókon a Pride

Keresztény jelképekkel és Biblia-idézetekkel próbálták lassítani a több ezres felvonulást szombat délután, de az igazi ellenség így...

Ezeket a zseniális trükköket alkalmazzák a horror filmeknél, hogy egyetlen másodperc alatt rád hozzák a frászt

Sokan hajlamosak legyinteni a horrorra, pedig jó borzongást teremteni a filmvásznon a mozgóképművészet egyik legösszetettebb és...

Aleksandar Vucic szerb elnök bejelentette, hogy néhány héten belül lemond

A szerb elnök ugyanakkor marad a politikában. Jövő májusban járna le a mandátuma, az alkotmány szerint harmadszor már nem lehet elnök....

Az oktatási miniszter bejelentette a home office-t

A pedagógusoknak még a következő héten iskolai munkájuk van, de az extrém hőség miatt a vezetőknek lehetősége van otthoni...

0

Sport

Új megbízás vár Szoboszlaira, váratlan hír a kinevezéséről Livepoolban

Miközben két csapat is 80 millió euróért csábítja, hatalmas lehet a fordulat az átigazolási piacon.

Gyászol a magyar foci: Elhunyt az ETO válogatott legendája

Hosszan tartó betegség után életének 76. éveben elhunyt Pénzes Mihály, a Rába ETO egyszeres magyar válogatott, utánpótlás Európa-bajnok játékosa.

Szexi szurkolókban is erős a foci-vb – Itt megnézheted legcsinosabb drukkereket

Mostani összeállításunkban nem a pályán történtekre koncentrálunk.

Szenzáció a vb-n, a Zöld-foki Köztársaság veretlenül jutott tovább a csoportjából

Fernando Muslera kapitális hibája után a kétszeres győztes Uruguay kiesett.

A Manchester United nagy dobása: a Real Madrid világsztárja az Old Traffordra tart

Michael Carrick egyre közelebb kerül ahhoz, hogy együtt dolgozzon Aurelien Tchouaménivel.

Az Arsenal nagy dobása: 70 millió eurós ajánlat a brazil szupersztárért

A Newcastle Unitedet ennek ellenére még nem sikerült meggyőzni.

BL-győztes ex-Barcelona játékost igazolt a Loki - hivatalos

A Barcelona színeiben még a Bajnokok Ligája csoportkörében is lehetőséghez jutott a 31 esztendős spanyol középpályás.

Átigazolás: Julián Álvarez „ámokfutása” még az FC Barcelona szurkolót is meglepte

Az Atlético Madrid csatára szóba sem áll más csapatokkal. A katalánokhoz akar igazolni.

Közleményben határolódtak el a nagykanizsai ultrák a ZTE-vel kötött együttműködéstől

A Fenegyerekek Kanizsa Company közleményben jelezte, hogy a két város és a két szurkolótábor között évtizedek óta fennálló rivalizálás miatt nem tud azonosulni az együttműködéssel.

Dembélé egy félidő alatt elintézte a norvégokat, Szenegál kiütötte Irakot

Dembélé mesterhármassal zárta a csoportkört a Haaland nélkül felálló Norvégia ellen.

Király Gábor csapata feljutott, de a Haladás egyértelmű üzenetet küldött

A Király SE története során először jutott fel az NB III-ba, így a következő idényben már a Haladás ellen is pályára léphet.

A Ferencvárostól távozó védő Olaszországban köthet ki

Stefan Gartenmann régi álma teljesülhet, ha végbemegy az átigazolás.

0
0

Bulvár

Orbán Viktor 40 éve a politikában, drámai és botrányos végjáték után, úgy néz ki Magyar Péter végleg átveheti a helyét

Orbán Viktor közel 40 éves politikai korszakának lezárása történelmi fordulatot jelenthet, miközben Magyar Péternek egy mélyen beágyazott rendszert kell átvennie és újrarendeznie.

Orbán elüldözte, Magyar Péter visszaengedi, most visszaszivároghat Budapestre a CEU, újra fellángol az oktatási botrány

Orbán Viktor kormánya évekkel ezelőtt kiszorította Magyarországról a CEU-t, most azonban minden jel arra utal, hogy az egyetem ismét megjelenhet Budapesten. Új fejezet kezdődhet az egyik legismertebb politikai csatároz

Dráma a Fidesz körül, Lázár János áll elébe az elszámoltatásnak, nem fél Magyar Péter és a Tisza Tisztítótűz programjától

Dráma a Fidesz körül: Lázár János nyíltan reagált Magyar Péter terveire, és kijelentette, hogy nem tart a Tisza által meghirdetett Tisztítótűz programtól vagy az esetleges elszámoltatástól.

„Elkezd lopikálni” – Hadházy Ákos levezette, miért lesz katasztrófa a 12 éves képviselői mandátumkorlát

Hadházy Ákos szerint a képviselők az utolsó ciklusukban akár lopni is elkezdhetnek, ha biztosan tudják, hogy nem indulhatnak újra. A volt képviselő úgy látja, a számonkérhetőség hiánya miatt a politikusok a pártf

Ez az első számú fűszer az egészségesebb agyért, szívért és bélrendszerért a dietetikusok szerint

Nem véletlen, hogy a kurkumát évszázadok óta használják a konyhában és a hagyományos gyógyászatban is. A kutatások szerint hatóanyaga több területen is támogathatja a szervezet működését, de a megfelelő fogya

Huth Gergely: Ha megpróbálják elvitetni Orbán Viktort, százezrek fognak fellázadni

A Pesti Srácok felelős szerkesztője a Facebookon fenyegetőzött tömeges megmozdulással. A bejegyzést azután tette közzé, hogy felmerült Orbán Viktor gyanúsítotti kihallgatása az aranykonvoj-ügyben.

Michelle Wildként a leghíresebb magyar felnőttfilmes volt: így néz ki ma 46 évesen Vad Kati

Mutatjuk, hogy néz ki ma Vad Kati, akit régen mindenki Michelle Wildként ismert.

Ezért szakított valójában Horváth Éva a párjával

Horváth Éva először beszélt őszintén a szakítás okáról: a baleset után végleg külön utakra sodródtak gyermekei apjával. A Ezért szakított valójában Horváth Éva a párjával bejegyzés először Acnews-én je

3 csillagjegy, akinek június utolsó hete óriási csodát tartogat

Június utolsó hete három csillagjegy számára különösen izgalmas fordulatokat tartogathat. Egy váratlan lehetőség, jó hír vagy fontos találkozás új irányt adhat a következő időszaknak.

Számon kérte a Fidesz a Tisza-kormányt, követelik, hogy fizessék ki az előző kormány által ígért támogatást

Magyar Péter azt mondja, a kabinet nem tud fedezet nélküli ígéreteket teljesíteni.

Új megbízás vár Szoboszlaira, váratlan hír a kinevezéséről Livepoolban

Miközben két csapat is 80 millió euróért csábítja, hatalmas lehet a fordulat az átigazolási piacon.

0