Ma éjfélig lehet kérni a bevallási tervezet postázását
Ma éjfélig kérhetik az adózók a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV), hogy postán juttassa el hozzájuk a személyi jövedelemadóról (szja) szóló adóbevallási tervezetet. - Pécsi Napilap -
Az adóhatóság idén mintegy 3,8 millió adózó számára készítette el az szja-bevallási tervezetet, amelyeket elektronikus formában megtekinthetnek és módosíthatnak az ügyfélkapuval rendelkezők. Amennyiben az adózó egyetért a tervezettel és május 22-ig nem módosítja, az automatikusan hivatalos bevallássá válik.
Az ügyfélkapuval nem rendelkezők március 16-án éjfélig többféle módon is kérhetik, hogy az adóhivatal küldje el nekik az adóbevallási tervezetet, amelyet május 2-ig kapnak meg postán. A dokumentumok március 16. után is elérhetőek lesznek papíron, de akkor már az adóhatóság ügyfélszolgálatain, személyesen kell átvenni őket.
Az sms választása esetén a 06-70/717-7878 telefonszámon meg kell adni az adóazonosító jelet és a születési dátumot a következő formátum szerint. Kérni lehet továbbá a tervezetet a NAV honlapjáról elérhető űrlapon (www.nav.gov.hu/eszja/eszja), a "Kérelem az adóbevallási tervezet papír alapon történő átvételéhez" elnevezésű formanyomtatványon, levélben kötetlen formában, a NAV ügyfélszolgálatán személyesen vagy a NAV telefonos tájékoztató rendszerén keresztül.
Akik megkapták a tervezet papír alapú változatát és nem értenek egyet az abban feltüntetett adatokkal, önadózással május 22-ig tehetnek eleget bevallási kötelezettségüknek, ennek hiányában automatikusan a NAV által készített tervezet válik hivatalos adóbevallássá.
Fontos, hogy mindenki nézze meg a tervezetet, akár elektronikusan, akár papír formában kapta meg, azokról a jövedelmekről ugyanis, amelyekről nem érkezett adat év közben a NAV-hoz, az adózóknak maguknak kell számot adniuk (ilyen például a lakáskiadásból származó jövedelem vagy olyan családi kedvezmény, amelyről korábban nem nyilatkoztak).
Az adóhatóság május 2-ig az ügyfélkapusoknak elektronikus, a többieknek postai úton értesítést küld a visszatérítendő vagy befizetendő adóról. Az adót legfeljebb hat havi részletben is meg lehet fizetni, ha a fizetendő szja és egészségügyi hozzájárulás összege nem haladja meg a 200 ezer forintot.
hírek innen, onnan
Elképesztő, mennyi okunk lenne piacra járni a főznivaló beszerzése mellett
Szeptember 19–20-án országszerte 22 piacon várják a látogatókat színes programokkal, főszerepben a lecsóval.
Megneveli az utasokat a BKK
Érzékenyítésbe kezd a BKK. Ütős üzeneteket küldenek a közösségi közlekedés idegesítő rendbontóinak: az evőknek és ivóknak, a...
Súlyos árat követelt a hirtelen jött lottónyeremény: így sodorta válságba egy házaspár életét,
Már elérhető az RTL+ Premium előfizetőinek Kálmán Mátyás többszörös díjnyertes dokumentumfilmje, a Fortuna vendégei. A megrendítő...
A gazdasági szereplőknél a pattog a labda
Elméletben ugyan jól hangzik a Magyar Péterék által tervezett vagyonadó, de nem lesz egyszerű a megvalósítása.
Hűvösvölgyi luxusvillát vett Orbán Sára Guller Zoltántól
Hadházy Ákos szerint az ingatlan több száz millió forintba kerülhetett.
Hiába tajtékzik Medvegyev, az EU precedens nélküli döntést hozhat
Nem várt következményei is lehetnek a lépésnek.
Ez volt az eddigi leghosszabb Covid-fertőzés
A férfi szervezetében egy furcsa törzskeverék jött létre.
Ilyen árakon tankolhatunk holnaptól
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára sem változik holnaptól.
Megemelte az Erste ennek a blue chipnek a célárát
Leminősítés mellett 2050 forintra emelte a Magyar Telekom célárát az Erste
Roberto De Zerbi: Mindenki tudja milyen nehéz a Bernabéuban, de mi nem félünk
Roberto De Zerbi, a Marseille vezetőedzője sajtótájékozatót tartott a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája mérkőzés előtt.
Ezt a harapást még Suárez is megirigyelné, de Tyson pozíciója is veszélyben.
A Női Rögbi világbajnokság negyeddöntőjének hőse hamar főszereplővé vált – de nem a teljesítményével. A francia válogatott...
Sport
Súlyos balhé robbant ki a Debrecen NB I-es futballcsapatánál?
Meglepő hírek érkeztek a bajnokságban harmadik helyen álló csapat környékéről.
Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandja
Trent Alexander-Arnold szombaton is csereként szállt be 9 percre a Real Sociedad ellen idegenben megnyert meccsen. Előtte kezdő volt a Mallorca elleni... Read More... A Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandj
Meghalt az a focista, aki akkor is nyugodt maradt, amikor füstölni kezdett alatta a szovjetek repülőgépe
A 71 éves korában elhunyt Juha Dahlund tűzoltóként dolgozott, így akkor sem esett pánikba, amikor a moszkvai olimpián füstölni kezdett alatta egy repülőgép.
Ex-FIFA játékvezető nekiment Michael Olivernek a Liverpool–Burnley után
A Liverpool győzelme Burnley ellen nem múlt el vita nélkül. Keith Hackett, a korábbi FIFA-bíró és Pgmol főnök élesen bírálta Michael Olivert, amiért Lesley Ugochukwu kemény belépőjét csak sárga lappal büntette.
Onana volt a baj? Az MU kegyvesztett kapusa rögtön az első meccsén tündökölt
André Onana játékának nagyon úgy néz ki, hogy jót tett a környezetváltozás, hiszen annak ellenére is megkapta a meccs embere díjat, hogy a Trabzonspor 1–0-ra kikapott a Fenerbahce ellen.
Meghökkentő liverpooli vélemény Szoboszlai és Florian Wirtz kapcsolatáról
A helyi lap szerint a magyar középpályás nem volt képes arra, amire a német igen.
Örökre a hegyekben marad az olimpiai bajnok sportoló holtteste
Végakaratában is nyilatkozott erről.
„Az erőszak legyőzte a sportot” – forrong Spanyolország a Vuelta befutójának eltörlése miatt
A miniszterelnök a tüntetők mellé állt, a madridi polgármester a kormányfőt okolja a történtekért.
Kiállították a volt Fradi-edzőt, utána teljesen megőrült
Feszült hangulatú városi derbit játszott a Szpartak Moszkva és a Dinamo Moszkva a hétvégén az orosz élvonalban. A 2-2-re végződő […] A Kiállították a volt Fradi-edzőt, utána teljesen megőrült bejegyzés elősz
Súlyos döntést hozott Sallai Roland miatt a Galatasaray edzője, 30 millió euró a tét
A török sajtó azt visszhangozza, hogy a magyar futballista miatt váratlan húzásra készül Okan Buruk.
Hivatalos: visszavonul a francia világbajnok
Samuel Umtiti, a 2018-as világbajnok francia labdarúgó, aki megfordult a Lyon, a Barcelona, a Lille és a Lecce csapatában is, hétfőn megerősítette visszavonulását. A 31 éves középhátvédet már korábban is látták
A Honvéddal az élen összefogtak az NB II-es csapatok, ha már az MLSZ kizárja őket
Komoly ellenállás körvonalazódik a másodosztály erődemonstrációjával.
Bulvár
Kardigán az új blézer: ezt a fazont válaszd őszre
A puha és kényelmes kardigán most a legdivatosabb alapdarab.
Nem akárki tűnt fel Hatvanpusztánál repülővel, a videó kikerült az internetre is
Érdekes felvételek születtek az ország leghíresebb mezőgazdasági területéről.
Erre ébredtünk: belepiszkált a kormány a választási szabályokba
A friss Magyar Közlönyben megjelent rendelet megváltoztatta a választási költségek és elszámolás szabályait, miközben a választási jegyzőkönyveket és dokumentumokat is módosította.
Dobrev Klára hosszú göndör hajjal felismerhetetlen: mintha nem is ő lenne a friss képeken
Dobrev Klára fantasztikusan néz ki hosszabb, göndör hajjal a friss képein.
Megérkezett Orbán Viktor válasza a svéd kormányfőnek, szerinte a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
A miniszterelnök szerint a skandináv ország jelenleg éppen összeomlik.
Nagy a baj - a nyugdíjas élelmiszer-utalványok kézbesítéséről van szó
A nyugdíjas élelmiszer-utalványok kézbesítése szeptember 1-jén kezdődött meg, ám sajnos nem mindenki jut majd hozzá időben a támogatáshoz.
Szokatlan dolog történik a 30 ezer forintos nyugdíjas utalványokkal, rengetegen ezt teszik vele
Sokan meglepődtek a mostanra milliós nagyságrendű összeg láttán, az egész országban egyedül itt csinálják ezt.
Elfelejtheted a szemüveget: egy új szemcsepp drámai mértékben javítja a látást
Naponta kétszer kell használni a szemcseppet, ami jelentősen javítja a látást.
7 ősi szexuális rituálé, amitől a mai emberek megdöbbennek
A történelem során az emberek mindig is tárgyalták és kutatták a szerelem és a szexualitás rejtelmeit, különböző kultúrákban és korszakokban egyaránt. Az egyik legérdekesebb terület, ahol ezek az elemek összefo
Svéd miniszterelnök: Orbán Viktor „felháborító hazugságokat” terjeszt
Ulf Kristersson úgy látja, a magyar kormányfő a közeledő választások miatt kétségbe van esve. Ezért mondhatta, hogy Svédország már nem civilizált ország, hanem a barbarizmus uralja.
300 ezer forintos bírságot kaphat, aki 15 napon belül nem válaszol a NAV kérdőívére
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn újabb adategyeztetési kampányt indít az online számlaadatok és az áfabevallások eltéréseinek tisztázására.
„Meztelen fotót küldött egy randi után” – 10 igaz történet fura randipartnerekről
A randizás ingoványos terep, mindenki követ el hibákat amikből tanul, ahogy az alábbi tíz esetben is történt.
blogmorzsák
Így csökkenthető a halálos kimenetelű esések kockázata
Az elesés a véletlen sérülésekből fakadó halálesetek második leggyakoribb oka. Ezt tegyük a megelőzés érdekében.
A Balaton a mi Stockholm-szindrómánk
Magukból kivetkőzött emberek balatoni történeteiből gyúrta össze új dalát a MADMIKE.


- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Megbüntették a kecskeméti buszpályaudvart, mert kétszer is leszedték a Momentum plakátjait
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat