Ezt olvasta már?


Péccsel lendülhet nagyot a Duna-menti turizmus

Nagy lehetőség a Duna-menti turizmus fejlesztésére, Péccsel való összekötésére

Turisztikai szempontból kiemelt jelentőségű konferenciát szervez a Magyar Limes Szövetség június 21-én Budapesten.

A szervezet – amelynek tagja a pécsi kulturális intézmények többségét működtető Zsolnay Örökségkezelő NKft. is – egyik célja, hogy a teljes magyarországi Duna limes szakaszt UNESCO világörökséggé nyilvánítsák, a másik, hogy ez gazdaságilag hasznosuljon az érintett területen. Ezzel a terület a világ egyik legnagyobb összefüggő világörökségi akcióterületévé válhat, amelyen megjeleníthető, értékesíthető minden itt található érték.

Magyarország számára a nemzetközi turizmus piacán kivételes lehetőséget kínál a Duna mentén található összefüggő, térségeken átnyúló római és nem római alapú turisztikai kínálat. A Magyar Limes Szövetség előkészítő munkájának köszönhetően mára kézzelfogható közelségbe került Magyarország számára, hogy a Római Birodalom egykori tartományának, Pannoniának a Duna mentén húzódó határa, a limes az UNESCO világörökség része lehessen 2019-re. Az érintett terület 417 kilométer hosszú, a magyar rész az osztrák határtól egészen Kölkedig és turisztikai vonzerőben Pécsig nyúlik, amelynek a legerősebb a kínálata a térségben. A római limes magyarországi szakasza, a Ripa Pannonica UNESCO világörökségi státusza rendkívüli gazdasági élénkülést hozhat a turizmus fellendülése által, amennyiben egy egymásra épülő, minden turisztikai ágat bevonó, egységesített kínálatot sikerül kialakítani.

 

Pécs részvétele nem meglepő, hiszen a város 1600 éves történelmi és kulturális emlékei igen figyelemre méltóak. A belváros szívében, a világörökségi helyszíneken egy ősi világba, Pécs római kori elődjébe, Sopianea-ba érkezik a látogató. Itt találhatóak a 2000 óta UNESCO világörökségi védettséget élvező, valamint a hungariumként is elismert, IV. századi ókeresztény sírok és sírkamrák, illetve a Cella Septichora Látogatóközpont. Ezáltal a város különösen jól illeszkedik a limes-koncepcióba és további turizmusból származó látogatószám-növekedésre számíthat.

 

A Magyar Limes Szövetség számos település és az Nemzetgazdasági Minisztérium anyagi támogatásával 2016-ban nyújtotta be a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumnak A Duna-Limes program egységbe foglalt turizmusfejlesztési koncepciója című részletes tervet. A koncepció a teljes hazai Duna szakaszt érintő Limes UNESCO világörökségi cím 2019-ben várható elérésekor jelentkező nemzetközi kereslet kiaknázását készíti elő. A koncepció 17 kiemelt projekt esetében hozamszámításokkal évi 478.000 látogatót és 102 új munkahelyet vetít előre, a tágabb elképzelés realista számításai további 182 projektet nevesítenek, amelyek évi 2,7 millió látogatót és 390 munkahelyet prognosztizálnak, amelyekhez még hozzá kell számolni a kiegészítő szolgáltatások elvégzésében résztvevőket is.

 

Az UNESCO világörökségi nevezés beadási határideje 2018. január, amit Magyarország közösen nyújt be Ausztriával, Németországgal és Szlovákiával. Ezzel a világ egyik legnagyobb összefüggő világörökségi területévé válhat, amelynek nemzetközi vonzereje, turisztikai kínálata óriási.

 

A világörökségi nevezés előkészítésének és az ahhoz kapcsolódó turisztikai feladatok bemutatására a Magyar Limes Szövetség konferenciát szervez június 21-én, Budapesten, amelyre szeretettel várnak minden érdeklődőt. A konferencia programja a csatolt dokumentumban található.

 

Részletek: http://www.ripapannonica.hu







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0

hírek innen, onnan

Elképesztő, mennyi okunk lenne piacra járni a főznivaló beszerzése mellett

Szeptember 19–20-án országszerte 22 piacon várják a látogatókat színes programokkal, főszerepben a lecsóval.

Megneveli az utasokat a BKK

Érzékenyítésbe kezd a BKK. Ütős üzeneteket küldenek a közösségi közlekedés idegesítő rendbontóinak: az evőknek és ivóknak, a...

Súlyos árat követelt a hirtelen jött lottónyeremény: így sodorta válságba egy házaspár életét,

Már elérhető az RTL+ Premium előfizetőinek Kálmán Mátyás többszörös díjnyertes dokumentumfilmje, a Fortuna vendégei. A megrendítő...

A gazdasági szereplőknél a pattog a labda

Elméletben ugyan jól hangzik a Magyar Péterék által tervezett vagyonadó, de nem lesz egyszerű a megvalósítása.

Hűvösvölgyi luxusvillát vett Orbán Sára Guller Zoltántól

Hadházy Ákos szerint az ingatlan több száz millió forintba kerülhetett.

Hiába tajtékzik Medvegyev, az EU precedens nélküli döntést hozhat

Nem várt következményei is lehetnek a lépésnek.

Ez volt az eddigi leghosszabb Covid-fertőzés

A férfi szervezetében egy furcsa törzskeverék jött létre.

Ilyen árakon tankolhatunk holnaptól

A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára sem változik holnaptól.

Megemelte az Erste ennek a blue chipnek a célárát

Leminősítés mellett 2050 forintra emelte a Magyar Telekom célárát az Erste

Roberto De Zerbi: Mindenki tudja milyen nehéz a Bernabéuban, de mi nem félünk

Roberto De Zerbi, a Marseille vezetőedzője sajtótájékozatót tartott a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája mérkőzés előtt.

Ezt a harapást még Suárez is megirigyelné, de Tyson pozíciója is veszélyben.

A Női Rögbi világbajnokság negyeddöntőjének hőse hamar főszereplővé vált – de nem a teljesítményével. A francia válogatott...

0

Sport

Súlyos balhé robbant ki a Debrecen NB I-es futballcsapatánál?

Meglepő hírek érkeztek a bajnokságban harmadik helyen álló csapat környékéről.

Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandja

Trent Alexander-Arnold szombaton is csereként szállt be 9 percre a Real Sociedad ellen idegenben megnyert meccsen. Előtte kezdő volt a Mallorca elleni... Read More... A Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandj

Meghalt az a focista, aki akkor is nyugodt maradt, amikor füstölni kezdett alatta a szovjetek repülőgépe

A 71 éves korában elhunyt Juha Dahlund tűzoltóként dolgozott, így akkor sem esett pánikba, amikor a moszkvai olimpián füstölni kezdett alatta egy repülőgép.

Ex-FIFA játékvezető nekiment Michael Olivernek a Liverpool–Burnley után

A Liverpool győzelme Burnley ellen nem múlt el vita nélkül. Keith Hackett, a korábbi FIFA-bíró és Pgmol főnök élesen bírálta Michael Olivert, amiért Lesley Ugochukwu kemény belépőjét csak sárga lappal büntette.

Onana volt a baj? Az MU kegyvesztett kapusa rögtön az első meccsén tündökölt

André Onana játékának nagyon úgy néz ki, hogy jót tett a környezetváltozás, hiszen annak ellenére is megkapta a meccs embere díjat, hogy a Trabzonspor 1–0-ra kikapott a Fenerbahce ellen.

Meghökkentő liverpooli vélemény Szoboszlai és Florian Wirtz kapcsolatáról

A helyi lap szerint a magyar középpályás nem volt képes arra, amire a német igen.

„Az erőszak legyőzte a sportot” – forrong Spanyolország a Vuelta befutójának eltörlése miatt

A miniszterelnök a tüntetők mellé állt, a madridi polgármester a kormányfőt okolja a történtekért.

Kiállították a volt Fradi-edzőt, utána teljesen megőrült

Feszült hangulatú városi derbit játszott a Szpartak Moszkva és a Dinamo Moszkva a hétvégén az orosz élvonalban. A 2-2-re végződő […] A Kiállították a volt Fradi-edzőt, utána teljesen megőrült bejegyzés elősz

Súlyos döntést hozott Sallai Roland miatt a Galatasaray edzője, 30 millió euró a tét

A török sajtó azt visszhangozza, hogy a magyar futballista miatt váratlan húzásra készül Okan Buruk.

Hivatalos: visszavonul a francia világbajnok

Samuel Umtiti, a 2018-as világbajnok francia labdarúgó, aki megfordult a Lyon, a Barcelona, a Lille és a Lecce csapatában is, hétfőn megerősítette visszavonulását. A 31 éves középhátvédet már korábban is látták

A Honvéddal az élen összefogtak az NB II-es csapatok, ha már az MLSZ kizárja őket

Komoly ellenállás körvonalazódik a másodosztály erődemonstrációjával.

0
0

Bulvár

Kardigán az új blézer: ezt a fazont válaszd őszre

A puha és kényelmes kardigán most a legdivatosabb alapdarab.

Nem akárki tűnt fel Hatvanpusztánál repülővel, a videó kikerült az internetre is

Érdekes felvételek születtek az ország leghíresebb mezőgazdasági területéről.

Erre ébredtünk: belepiszkált a kormány a választási szabályokba

A friss Magyar Közlönyben megjelent rendelet megváltoztatta a választási költségek és elszámolás szabályait, miközben a választási jegyzőkönyveket és dokumentumokat is módosította. 

Dobrev Klára hosszú göndör hajjal felismerhetetlen: mintha nem is ő lenne a friss képeken

Dobrev Klára fantasztikusan néz ki hosszabb, göndör hajjal a friss képein.

Megérkezett Orbán Viktor válasza a svéd kormányfőnek, szerinte a barbarizmus vert gyökeret Svédországban

A miniszterelnök szerint a skandináv ország jelenleg éppen összeomlik.

Nagy a baj - a nyugdíjas élelmiszer-utalványok kézbesítéséről van szó

A nyugdíjas élelmiszer-utalványok kézbesítése szeptember 1-jén kezdődött meg, ám sajnos nem mindenki jut majd hozzá időben a támogatáshoz.

Szokatlan dolog történik a 30 ezer forintos nyugdíjas utalványokkal, rengetegen ezt teszik vele

Sokan meglepődtek a mostanra milliós nagyságrendű összeg láttán, az egész országban egyedül itt csinálják ezt.

Elfelejtheted a szemüveget: egy új szemcsepp drámai mértékben javítja a látást

Naponta kétszer kell használni a szemcseppet, ami jelentősen javítja a látást.

7 ősi szexuális rituálé, amitől a mai emberek megdöbbennek

A történelem során az emberek mindig is tárgyalták és kutatták a szerelem és a szexualitás rejtelmeit, különböző kultúrákban és korszakokban egyaránt. Az egyik legérdekesebb terület, ahol ezek az elemek összefo

Svéd miniszterelnök: Orbán Viktor „felháborító hazugságokat” terjeszt

Ulf Kristersson úgy látja, a magyar kormányfő a közeledő választások miatt kétségbe van esve. Ezért mondhatta, hogy Svédország már nem civilizált ország, hanem a barbarizmus uralja.

300 ezer forintos bírságot kaphat, aki 15 napon belül nem válaszol a NAV kérdőívére

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn újabb adategyeztetési kampányt indít az online számlaadatok és az áfabevallások eltéréseinek tisztázására.

„Meztelen fotót küldött egy randi után” – 10 igaz történet fura randipartnerekről

A randizás ingoványos terep, mindenki követ el hibákat amikből tanul, ahogy az alábbi tíz esetben is történt.

blogmorzsák

Így csökkenthető a halálos kimenetelű esések kockázata

Az elesés a véletlen sérülésekből fakadó halálesetek második leggyakoribb oka. Ezt tegyük a megelőzés érdekében.

A Balaton a mi Stockholm-szindrómánk

Magukból kivetkőzött emberek balatoni történeteiből gyúrta össze új dalát a MADMIKE.

0