Ezt olvasta már?


Vadassal ünnepli születésnapját

Március 16-án tölti be a negyvenegyet az egyik legsikeresebb pécsi futballista, ifjabb Dárdai Pál, aki 67 piros-fekete mezben lejátszott bajnoki után a BVSC érintésével lett a Hertha Berlin klubikonja, majd vezetőedzője. A korábbi szövetségi kapitány azonban nem szakadt el teljesen Pécstől.

– Bár régóta nem itt lakik, önéletrajzi könyvéből egyértelműen kirajzolódik, hogy nagyon fontos Pécs és a PMFC az Ön számára.

– Igaz, hogy messze vagyok, de ott nőttem fel, hároméves korom óta jártam ki a PMFC-pályára. Apu a gólrekorder a klubnál, a Dárdai név jól cseng a városban, ha hazatérünk, mindig rengeteg szeretetet kapunk. Én, mint focista, ugyan máshol teljesedtem ki, de ott nevelkedtem, ezért is gondolok vissza örömmel a csapatra. Az kicsit bánt, hogy az ország számos pontján modern stadionok és edzőközpontok épülnek, de pont a baranyai székhelyen nem, ahonnan például Gera, Tököli, Róth, vagy éppen Mészáros indult. A sort még bőven lehetne folytatni, akár olyan nevekkel, mint Bódog Tamás, akiről látjuk, hogy nemzetközi szinten is megállja a helyét.

– Szilveszterkor azért többnyire szokott egyet koccintani a klubházban.

– Szomorú vagyok, hogy a Stadion utcában elég keleties állapotok uralkodnak. Nehéz ezt számomra feldolgozni, de reméljük, hogy hamarosan ott is megindul a fejlesztés. Amikor Pécsre látogatunk, mindig lenézek a városba is, találkozok, beszélgetek egyet az ismerősökkel. Régen nagyon jó teremfocitornákat rendeztünk a sportcsarnokban, ahol mindenki összejött, aki szereti a labdarúgást, mint egy nagy család. Azok nagyon szép évek voltak.

– Van kedvenc meccse, gólja pécsi mezben?

– Szívesen gondolok vissza arra, amikor 1-0-ra megvertük a Fradit, Jäkl Toncsi szép megmozdulásának is köszönhetően. Nagy élmény volt, hiszen telt ház előtt játszottunk az akkor Bajnokok Ligájában szereplő fővárosiak ellen. A gólokat tekintve szerencsés vagyok, mert általában szép és fontos találatokat szereztem, sokszor messziről. Egyszer tudtam életemben duplázni, akkor, a Békéscsaba elleni találkozón apu volt az edzőnk, ráadásul Móninak, a későbbi feleségemnek előre meg is ígértem a két gólt, ugyanis abban az időben már udvaroltam neki.

– Mennyire van tisztában a PMFC jelenlegi helyzetével?

– Innen nem igazán látok bele a működésbe, annyit tudok, amennyit Kulcsár Árpád akadémiaigazgatótól hallok. Tudom, hogy az utánpótlással szépen foglalkoznak és mostanra összeállt a szakmai anyag, ami alapján az akadémián elkezdődött a munka. Egyébként Budapesten is csupa pozitívumot mondanak a képzésről, amit a kicsikkel végeznek Pécsen. A baj az, hogy ha nem lesz profi nagycsapat, az ügyes gyerekeket el fogják vinni. Akkor lehet szívvel-lélekkel dolgozni, de a tehetség nem ott fog kamatozni.

– Nagyon jól szerepel csapatával a német bajnokságban, érzi, hogy sok pécsi kicsit Hertha-drukker is lett?

– Úgy vélem, ez az egész országban megfigyelhető, mert a magyarok ki vannak éhezve a nemzetközi futballsikerre. Az Eb-szereplés idején láthattuk, mennyien is szeretik a focit. Ha nincs Magyarországon minőségi labdarúgás, az emberek nem tudnak annyira azonosulni a csapatokkal. Most talán bennem bíznak. De például Lőw Zsolt is kint van Lipcsében, reméljük, hogy Bódog Tamás is meg tud mutatni valamit otthon a tudásából. Azért szorítanak sokan a Hertháért, mert magyar kötődés van egy nemzetközi szintű együtteshez. A sok biztatás jól esik, persze tudom, hogy vannak ellenszurkolók is. Ráadásul a család számára sem egyszerű a helyzet: ha győzünk, ugyan könnyebben sétálnak az utcán, de ha kétszer-háromszor kikapunk, akkor Bence fiam már szól, hogy jó lenne nyerni, mert rossz így iskolába menni.

– A szülinap megünneplésére megvan a jól bevált hagyomány, vagy valami különlegeset terveznek?

– Amióta edző vagyok, nem nagyon szeretek bemenni a városba, mert nem élem túl. Úgy telnek a napjaim, hogy reggel melegítőben elmegyek és ugyanígy érkezek haza. Ha úgy alakul egy-egy meccs, akkor utána Zecke barátom intéz valahol egy helyiséget, ahol nyugodtan lehet szivarozni és borozgatni. Szülinapomra is csak annyit kértem a családtól, legyen mindenki otthon, a feleségem főzzön egy vadast, a felnőttek bontanak egy jó bort, leülünk az asztalhoz és eszünk egyet közösen. Másra nincs is szükségem!

Forrás: pmfc.hu







0
0

hírek innen, onnan

Több mint 150 ezer magyar fiatal esett bele a veszélyes csapdába, amiből nagyon nehéz kitörni

Óriási mentális és gazdasági hátrányba kerül, aki nem tanul és nem is dolgozik. Őket nevezik NEET-fiataloknak az angol Not in Education,...

Kuba mély válságban van, de nem valószínű az amerikai invázió – Interjú

Nem kizárt az amerikai katonai invázió Kuba ellen, de jelen pillanatban más forgatókönyvek valószínűbbnek tűnnek, jelentette ki Lénárt...

Kapitány István beváltotta ígéretét, jó helyre került miniszteri fizetése

A tárcavezető valóban visszaadott valamit annak az országnak, ahol felnőtt.

„Mindenütt kilógok” – a magyarul álmodó kínai Cangi bedeszkázott a filmiparba

A kínai Zhang Ge magyarul álmodik, magyarul ír novellákat, és Magyarországon játszódó filmet rendez. A közelmúltban mutatták be a...

Egy kidőlt fa miatt borult fel teljesen a vasárnapi menetrend a dél-balatoni vasútvonalon

Egy Balatonmáriafürdő és Balatonszentgyörgy között felsővezetékre dőlt fa miatt vasárnap reggel 6 órától ideiglenes forgalmi rend...

Így menetelt a magyar piac: valósággal kilőttek a legnépszerűbb részvények

A forgalom ugyanakkor mérséklődött, a heti összérték 137,5 milliárd forint volt az előző heti 155,1 milliárd forint után.

Ha strandolni készülsz, ezeket a szabályokat ismerned kell

Az első hét már eltelt a nyári szünetből, de a legtöbb iskolában csak a hét végén, pénteken vagy szombaton tartották meg az...

Neuville és Ogier gigászi csatájáról szólt a szombat az Akropolisz-ralin

A szombat más kihívást jelentett, mint a pénteki, köves nyitó nap. Helyenként kevesebb volt a talajban lévő kő, de a homokos utak, a fák...

Négy unokával, pénz nélkül és vonatjegy nélkül maradt a strandon a nagymama – egy becsületes megtaláló mentette meg

Elhagyta a pénztárcáját a strandon a nagymama, melyben nemcsak maradék nyugdíja volt, de a vonatjegyek is.

Eltűnt Putyin katonai bizalmasa, pedig csak le akarta rántani a leplet az igazságról

Zavargást váltott ki Moszkvában a hétvégén, hogy miután egy volt frontvonalbeli katona nyilvános videóban jelentette be, hogy feltárja az...

12 év várakozás után jön az áldás: ennek a 3 csillagjegynek júliusban aranybetűkkel íródik a sorsa

Minden megváltozik júliusban: a szerencse ezekre a csillagjegyekre talál rá.

0

Sport

Gyászol a magyar foci: Elhunyt az ETO válogatott legendája

Hosszan tartó betegség után életének 76. éveben elhunyt Pénzes Mihály, a Rába ETO egyszeres magyar válogatott, utánpótlás Európa-bajnok játékosa.

Portugália újabb kudarcával ugrott a világbajnokság legjobban várt negyeddöntője

Kolumbia összességében még közelebb is járt a győzelemhez, jobban megérdemelte a csoportelsőséget.

Olyat láttunk a horvát–ghánai meccsen, amit futballpályán még soha – ez is kevés volt

A horvátoknak sikerült elnapolniuk a legenda visszavonulását.

Ez a világbajnokság egy katasztrófa – Kifakadt az irániak csapatkapitánya

Nem szerepel rosszul a foci-vb-n az iráni válogatott, története során először az egyenes kieséses szakaszba is eljuthat. A csapat megis csalódott.  

Átigazolás: Julián Álvarez „ámokfutása” még az FC Barcelona szurkolót is meglepte

Az Atlético Madrid csatára szóba sem áll más csapatokkal. A katalánokhoz akar igazolni.

Megszakad a szív: Gyászol Gakpo és párja, Messit eldugják a következő meccsen - napi vb-körkép és átigazolási hírek

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a világbajnokságon, a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.

A focista-feleség a romok alatt ragadt, már jóval 1000 felett a földrengés halottainak száma

Az anya testével védte kislányát a katasztrófában, a focista teljesen összeomlott.

Ezt a 16 meccset rendezik meg a foci-vb kieséses szakaszának első körében

Lezárult a csoportkör, kezdődik a kieséses szakasz.

14 éves minden idők egyik legemlékezetesebb gólöröme

14 évvel ezelőtt duplázott Mario Balotelli a Németország elleni Eb-meccsen. 13 éve annak, hogy megszületett az egyik legismertebb gólöröm és a fotó, amely évekig volt az internet egyik kedvenc mémforrása.

Megveszi a Chelsea a francia válogatott 55 millió eurós vb-csillagát

A világbajnokság után újabb igazolást jelent be a Chelsea: francia sajtóértesülések szerint a londoni klub megállapodott Maxence Lacroix megszerzéséről, akiért 55 millió eurót fizet a Crystal Palace-nak. Olvastad?

NB I-es felkészülés: Fordulatos meccsen győzelemmel debütált az új edző a Honvéd kispadján - videó

A Kispest-Honvéd FC 2-1-re legyőzte a Kisvárdát első nyári felkészülési mérkőzésén a Bozsik Arénában.

0
0

Bulvár

Orbán elüldözte, Magyar Péter visszaengedi, most visszaszivároghat Budapestre a CEU, újra fellángol az oktatási botrány

Orbán Viktor kormánya évekkel ezelőtt kiszorította Magyarországról a CEU-t, most azonban minden jel arra utal, hogy az egyetem ismét megjelenhet Budapesten. Új fejezet kezdődhet az egyik legismertebb politikai csatároz

Drámai felfordulás a Tisza kormánynál, 83 vezető repült, az MTVA élén is azonnali váltás, Magyar Péter már a kormányülésről jelentkezett

Egymást érik a döntések a Tisza-kormány kihelyezett ülésén, tömeges vezetőcserék, az MTVA átalakítása és látványos politikai bejelentések borzolják a kedélyeket.

Mi az a syntribation? A kéz nélküli önkielégítési technika, amelyről egyre többet beszélnek

Bár a syntribation csak az utóbbi években kapott nevet, maga a technika egyáltalán nem új. Egyre többen beszélnek róla nyíltan, a szakértők szerint pedig természetes formája lehet az önkielégítésnek.

Öt vármegyére csaphatnak ma le a zivatarok, folytatódik a kegyetlen hőkupola - Időjárás-előrejelzés

Vasárnap délután erőteljes zivatarok locsolhatják meg Magyarországot.

„Kórházba kerültem és senki nem keresett.” Mi az a szerencsétlenség, aminek utólag örülsz?

Az alábbi helyzetekre mondják, hogy egy átokba csomagolt áldás volt.

„Simán rányomok a nullára” – Borravalót adni gesztus vagy inkább elvárás?

Ott állsz a terminál előtt, és felvillan a kérdés: mennyi borravalót adsz? 0%, 10%, 15%? Mögötted sor, melletted a pultos, és egy pillanatra úgy érzed, mintha mindenki a döntésedet figyelné. Időközben állandó t

Bazsó Gábor: Eljön a perc, amikor megkérdezzük, meddig tűrjük, hogy az emberek autóval öljenek

Karotta az AIToday.hu-nak levezette: az önvezető autóval kritikus esetekben együtt járhat a kontroll elvesztése, mégis a robotaxi lesz a biztonságosabb megoldás. Az európai rajt előtt viszont tornyosulnak a - nem felté

Hűtési díjat számoltak fel az üdítők után, erre jött a konkurencia, és bevezették a hűtési kedvezményt

A ceglédi Mákvirág Bisztro tulajdonosai gondoltak egyet, és a kánikulában nem többet, hanem kevesebbet kérnek a hűtött italokért.

Szigetszentmiklósi tragédia: Nem merték elmondani az anyának, hogy meghalt a kisfia

Az apa elmondása szerint az édesanya a mosdóba ment ki, ekkor szökött el a kisfiú. Egy hónapja költöztek Szigetszentmiklósra, nem is tudták, hogy van egy tó a közelükben.

Kihúzták az ötöslottó nyerőszámait: 720 millió forint volt a tét

Ezek a számok hozhattak szerencsét ezen a szombaton!

Ürge-Vorsatz Diána: Egyetlen dolog védhet meg minket az 50 fokos pokoltól, ami felénk tart

A klímakutató a nagy, lombos fák védelmére szólított fel a közelgő, extrém hőhullámok miatt. Szerinte az 50 fokos hőség már csak idő kérdése, a túlélés eszközei pedig a fák lesznek.

0